۰
رییس سازمان استاندارد تایید کرد:

بازگشت بنزین پتروشیمی

میز نفت - اسلام پناه معاون رییس جمهور ضمن تایید تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی، گفت که بر کیفیت و استاندارد این سوخت نظارت می کنیم.
بازگشت بنزین پتروشیمی
به گزارش میز نفت٬ مهدی اسلام پناه معاون رییس جمهور و رییس سازمان استاندارد در گفتگو با بازار تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی را تایید کرد و گفت که سازمان استاندارد موظف به ارزیابی کیفیت و استاندارد این سوخت است. این گفته ها در شرایطی مطرح شده که مسئولین وزارت نفت از آقای وزیر گرفته تا معاونین او در ماه های گذشته بارها و بارها اعلام کرده اند که برنامه ای برای تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی ندارند.

رییس سازمان استاندارد همچنین این را گفته که تولید بنزین برخی از واحدهای پتروشیمی مطابق با استانداردهای روز دنیاست اما تنها برخی از آنها.

معاون رییس جمهور ادامه داد: کارهای ما پشتوانه علمی و آزمایشگاهی دارد. اگر راجع به کم فروشی در واحدی صحبت می کنیم، این ادعا بر اساس عددها و سنجش های مدامی است که صورت می پذیرد. اگر اعلام کنیم که بنزینی با کیفیت نیست یا هست،ادعایی است که مطابق با شاخص های علمی مطرح شده است.

گفتنی است که هم زمان با افزایش مصرف بنزین در کشور، ناترازی بین تولید و مصرف هم بیشتر شده است. بر اساس آماری که شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی اعلام کرده میزان مصرف بنزین در برخی از روزهای تابستان به ۱۲۰ میلیون لیتر در روز رسید. این حجم از سوخت در حالی در خودروهای کشور سوزانده می شود که تولید بنزین کشور در بهترین حالت حدود ۱۰۵ میلیون لیتر اعلام شده است. در چنین شرایطی این احتمال که بخشی از نیاز کشور از محل بنزین تولید شده در واحدهای پتروشیمی تامین شده باشد، بیشتر از هر زمانی قوت گرفته است. هرچند که جواد اوجی وزیر نفت چندی پیش در حاشیه نمایشگاه ایران پلاس در پاسخ به بازار اعلام کرد که برنامه ای برای تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی ندارد.
شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب: 34061
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *