۰

افزایش درآمد روس‌نفت

میز نفت - با وجود تحریم‌های غربی علیه روسیه بر سر جنگ در اوکراین، درآمد نیمه اول سال شرکت دولتی روس‌نفت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافت.
روس‌نفت  | میز نفت
روس‌نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سود خالص روس‌نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۲، به ۷.۲ میلیارد دلار (۴۳۲ میلیارد روبل) افزایش یافت. تولید نفت و گاز این شرکت به میزان ۱.۵ درصد رشد کرد و معادل ۴.۸۵ میلیون بشکه نفت در روز بود.

ایگور سچین، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل روس‌نفت که از یاران قدیمی پوتین است، در بیانیه ای اعلام کرد: در نیمه اول سال ۲۰۲۲، روس‌نفت تحت فشار کم سابقه عوامل بیرونی و تحریم‌های غیرقانونی بود. با این حال، به لطف کارآمدی عملیاتی بالا و تصمیمات مدیریتی مناسب، توانستیم تداوم کسب و کار را تضمین کرده و نتایج باثباتی را نشان دهیم.

در حالی که تولید و صادرات نفت روسیه از زمان آغاز جنگ در اوکراین در فوریه، تاب آور مانده است، تحلیلگران و نهادهای پیش بینی کننده معتبر انتظار دارند عرضه نفت روسیه به بازار جهانی تا چند ماه دیگر، افت چشمگیری پیدا کند.

آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد بازار نفت جهان باید خود را برای کاهش ۲.۴ میلیون بشکه در روز عرضه نفت روسیه پس از آغاز اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا آغاز کرد. یک میلیون بشکه در روز فرآورده های نفتی و ۱.۴ میلیون بشکه در روز نفت خام، باید بازارهای جدیدی پیدا کنند که ممکن است به کاهش بیشتر صادرات و تولید نفت روسیه منتهی شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، تنها روس‌نفت نیست که امسال سود و درآمدش را افزایش داده است. درآمد صادراتی شرکت دولتی گازپروم هم با وجود این که ۴۳ درصد گاز طبیعی کمتری به اروپا صادر کرده است، تقریبا دو برابر شده است.منبع : ایسنا
جمعه ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 33887
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *