۰

بحران انرژی در در اروپا به برج ایفل رسید

میز نفت - شهردار پاریس طی اظهاراتی اعلام کرد که پروژکتورهای استفاده شده برای نورپردازی در برج ایفل به عنوان بخشی از اقدامات پایتخت فرانسه برای صرفه جویی در انرژی در بحبوحه افزایش هزینه‌های سوخت و بحران هزینه‌های زندگی در سراسر اتحادیه اروپا خاموش خواهند شد.
برج ایفل | میز نفت
برج ایفل | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شهردار پاریس طی اظهاراتی اعلام کرد که پروژکتورهای استفاده شده برای نورپردازی در برج ایفل به عنوان بخشی از اقدامات پایتخت فرانسه برای صرفه جویی در انرژی در بحبوحه افزایش هزینه‌های سوخت و بحران هزینه‌های زندگی در سراسر اتحادیه اروپا خاموش خواهند شد.

مجله فرانسوی "لژورنال دو دیمانش" Le Journal du Dimanche روز شنبه گزارش داد که آنه هیدالگو، شهردار پاریس طی چند روز آینده برنامه خود را برای کاهش مصرف انرژی ارائه خواهد کرد.

طبق گزارش ها، این بسته اقدامات شامل خاموش کردن 336 پروژکتوری است که به نماد برجسته پاریس و فرانسه یعنی برج ایفل درخشش خاصی در شب می بخشد و این امر هرروز 75 دقیقه زودتر از زمان معمول صورت خواهد گرفت.

انتظار می رود این برج 330 متری در ساعت 11:45 شب به وقت محلی (10:45 به وقت گرینویچ) تاریک شود، زمانی که آخرین بازدیدکنندگان آن را ترک کنند.

بر اساس گزارش‌ها، این اقدام که روز سه‌شنبه اعلام می‌شود، بیشتر دارای ارزش نمادین است. ژان فرانسوا مارتین، رئیس انجمن بهره برداری از برج ایفل (SETE) گفت: ما می خواهیم زمان روشنایی برج را بدون تأثیر بر عملکرد آن، بدون تأثیر در بازدیدکنندگان و مشتریان رستوران ها به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

مارتین تاکید کرد که صرفه جویی در انرژی "خیلی خارق العاده نخواهد بود"، اما الگویی برای دیگران خواهد بود.

نورپردازی شبانه این بنای تاریخی که روزانه بیش از 20000 نفر از آن بازدید می کنند، 4 درصد از مصرف انرژی سالانه آن را تشکیل می دهد.

سایر شهرهای فرانسه نیز نور شبانه مکان‌های عمومی را کاهش خواهند داد. بناهای یادبود مارسی از جمله کاخ فارو برای صرفه جویی در مصرف انرژی، از اواخر سپتامبر نورافکن‌ها را زودتر خاموش می کنند.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب: 33869
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *