۰

چین و روسیه توافق گازی امضا کردند

میز نفت - شرکت ملی نفت چین (CNPC) که شرکت مادر پتروچاینا است، یک توافق با شرکت دولتی گازپروم در خصوص خط لوله گازی "قدرت سیبری" امضا کرد.
چین و روسیه | میز نفت
چین و روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، این توافقنامه که در یک کنفرانس ویدیویی میان دای هولیانگ، رئیس هیات مدیره شرکت ملی نفت چین و الکسی میلر، رئیس گازپروم امضا شد، توافق مکمل برای توافق خرید و فروش گاز طبیعی مسیر شرقی چینی-روسی است.

مسیر شرقی که به خط لوله "قدرت سیبری" هم معروف است، فعالیتش را در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد.در بیانیه مختصری که در وب سایت شرکت ملی نفت چین منتشر شد، جزئیات بیشتری داده نشده است.

گازپروم سه شنبه هفته جاری اعلام کرد یک توافق برای آغاز پرداخت پول صادرات گاز به چین به یوان و روبل به جای دلار، امضا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل گازپروم اعلام کرد فراهم کردن امکان پرداخت پول گاز به روبل روسیه و یوان چین، مزایای دو جانبه برای هر دو شرکت دارد.

این تغییرات در راستای کاهش وابستگی روسیه به دلار آمریکا، یورو و ارزهای دیگری انجام می‌گیرد. تحریم‌های غرب بر سر جنگ اوکراین، به این تلاش‌ها سرعت بخشیده است. روسیه اخیرا تلاش کرده است همکاری‌های اقتصادی نزدیک‌تری با چین و کشورهای غیرغربی دیگر بنا کند.


منبع : ایسنا
 
چهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 33823
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *