۰

واکنش روسیه به تعیین سقف قیمت

میز نفت - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد مسکو با عرضه نفت بیشتر به آسیا، به تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه واکنش نشان خواهد داد.
نفت روسیه | میز نفت
نفت روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نیکلای شولگینوف، وزیر انرژی روسیه در مجمع اقتصادی شرقی در ولادی‌وستوک به خبرنگاران گفت: هر گونه اقدام برای اعمال سقف قیمت، به کمبود در بازارهای خود این کشورها منتهی می‌شود و نوسان قیمت را افزایش می‌دهد.

وزیران دارایی کشورهای آمریکا، ‌ آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس، فرانسه و کانادا هفته گذشته درباره تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه با هدف کاهش درآمد مسکو، به توافق رسیدند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز دوشنبه به خبرنگاران درباره اعمال سقف قیمت روی نفت روسیه از سوی کشورهای صنعتی گروه هفت، به غرب هشدار داده بود  مسکو تلافی خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، پسکوف هفته گذشته گفته بود روسیه در حال بررسی آن است که تعیین سقف قیمت روی صادرات نفت، چه تاثیری روی اقتصاد این کشور خواهد گذاشت و هشدار داده بود چنین اقدامی، بازار نفت جهانی را دچار بی‌ثباتی می‌کند.

طبق اعلام آژانس بین المللی انرژی، پیش از این که روسیه در فوریه، ده‌ها هزار نیروی نظامی به اوکراین اعزام کند، حدود نیمی از صادرات نفت و فرآورده های نفتی روسیه به اروپا صادر می‌شد.منبع : ایسنا
سه شنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: 33813
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *