۰

قیمت نفت افزایش نیافت

میز نفت - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹۸ سنت کاهش معادل ۱.۰۱ درصد کاهش به ۹۵ دلار و ۷۴ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
 به‌گزارش میز نفت ، قیمت نفت در روز دوشنبه به روند افزایش سه‌روزه خود پایان داد و به‌خاطر نگرانی درمورد رکود اقتصاد دنیا و آسیب دیدن تقاضا برای سوخت در نتیجه افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو آمریکا کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 98 سنت معادل 1.01 درصد کاهش به 95 دلار و 74 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 89 سنت کاهش معادل 0.98 درصد کاهش، 89 دلار و 77 سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز جمعه برای سومین روز پیاپی افزایش قیمت داشتند، اما 1.5 درصد کاهش قیمت هفتگی را به‌خاطر قدرت گرفتن دلار و ترس از پایین آمدن تقاضا تجربه کردند.

سرمایه‌گذاران نگرانند احتمال افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو آمریکا اقتصاد دنیا را وارد رکود کند و به تقاضا برای سوخت آسیب برساند. محدود شدن تولید برق در برخی مناطق چین هم ترس از کاهش فعالیت‌های اقتصادی را بالا برده است.

عرضه برق به خانه‌ها، اداره‌ها و فروشگاه‌ها در استان سیچوان در جنوب غربی چین به‌خاطر کاهش شدید تولید برق در نتیجه اوج گرما و خشک‌سالی محدود شده است.

قدرت گرفتن دلار آمریکا هم بر قیمت نفت خام تأثیر گذاشته است، چون خرید آن را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

دراین‌بین، سران آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در حال مذاکره برای احیای قرارداد اتمی برجام با ایران هستند که می‌تواند عرضه نفت در دنیا را افزایش دهد.


منبع : تسنیم
 
دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 33695
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *