۰

هشدار گازی دولت فرانسه

میز نفت - دولت فرانسه هشدار داد که شرکت‌های این کشور ممکن است مجبور به کاهش مصرف انرژی در زمستان پیش رو شوند چرا که احتمال قطع گاز وجود دارد.
فرانسه | میز نفت
فرانسه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، دولت فرانسه روز چهارشنبه هشدار داد که شرکت‌های این کشور ممکن است مجبور به کاهش مصرف انرژی در زمستان پیش رو شوند چرا که احتمال قطع گاز وجود دارد.

اگنس پانیر روناچر، وزیر انرژی فرانسه در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی‌نیوز گفت که ذخایر گاز طبیعی این کشور به ظرفیت کامل خود نزدیک شده است، اما این ممکن است کافی نباشد.

وی افزود: بازیگران اصلی، سازمان‌های دولتی و کسب‌وکارها، باید مصرف گاز و همچنین برق خود را کاهش دهند، چرا که برق اغلب بر پایه گاز طبیعی تولید می‌شود. در این شرایط، ما باید هر دو را ذخیره کنیم: گاز و برق.

این وزیر فرانسوی در ادامه تأکید کرد که ذخایر استراتژیک گاز این کشور در حال حاضر 80 درصد پر است و این بدان معناست که تا قبل از نوامبر به 100 درصد ظرفیت خواهد رسید.

اما پانیر روناچر در مصاحبه بعدی خود با رادیو RMC، هشدار داد که این ذخایر ممکن است برای جلوگیری از قطع گاز کافی نباشد و دولت به دنبال منابع جایگزین انرژی است.

اتحادیه اروپا در هفته های گذشته بسیار کمتر از گذشته، گاز طبیعی از بزرگترین تامین کننده خود یعنی روسیه وارد کرده است.

این نگرانی وجود دارد که جریان گاز وارداتی از روسیه به طور کامل متوقف شود و این اتحادیه در حال آماده شدن برای فصل سرمای پیش رو است.

فرانسه نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا، به ویژه همسایه خود، آلمان، کمتر به گاز روسیه وابسته است چرا که حدود سه چهارم برق خود را از انرژی هسته ای تولید می کند.

با این حال چندین نیروگاه هسته ای اخیراً به علت عملیات تعمیر و نگهداری و انجام بازرسی‌های دوره‌ای بسته شدند.

هوای گرم غیرمعمول نیز بر تولید برق در فرانسه تأثیر گذاشته است، به طوری که بزرگترین شرکت برق این کشور روز سه شنبه گفت که برخی از نیروگاه های آن احتمالاً در روزهای آینده برق کمتری تولید خواهند کرد چرا که دمای بالای آب رودخانه ها توانایی این شرکت برای برای خنک کردن آب در نیروگاه‌ها را محدود کرده است.
منبع : تسنیم
شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴
کد مطلب: 33577
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *