۰

پایان رسمی میانکاله

میز نفت - رئیس سازمان محیط زیست گفت: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.
پایان رسمی میانکاله
به گزارش میز نفت، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست  درباره پتروشیمی میانکاله گفت: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.

رئیس سازمان محیط زیست درباره سوزاندن مازوت در نیروگاه‌های استان مرکزی و مازندران بیان کرد: یک بخش اساسی که در دستور کار دولت قرار دارد، فراهم کردن سوخت استاندارد برای نیروگاه‌هاست که این مهم با کمک مردم انجام می‌شود و مردم نیز باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

سلاجقه با بیان اینکه بدون مشارکت مردم هیچ کاری در کشور موفق نخواهد بود، گفت: گاهی اوقات زیاده‌خواهی‌ها یا افزایش درجه حرارت باعث می‌شود که به ناچار در بحث تأمین انرژی از سوخت‌هایی حاصل از فرآورده‌های نفتی مانند مازوت استفاده شود که وزیر محترم نفت خواسته‌ایم که به طور جدی به این مسئله ورود پیدا کند؛ شخص رئیس جمهور نیز با جدیت پیگیر این موضوع هستند.

وی تصریح کرد: مقرر شد تا در نیروگاه شازند اراک مازوت‌سوزی اتفاق نیافتد و روزانه ۳ میلیون مترمکعب گاز مورد نیاز این نیروگاه توسط وزارت نفت تأمین شود؛ به پالایشگاه آبادان نیز امسال حدود ۳۰۰ میلیون یورو بودجه اختصاص پیدا کرد تا این پالایشگاه نیز به سمت کاهش سولفور و نهایتاً به سمت بدون سولفور شدن حرکت کند.

رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: نیروگاه شهید سلیمی نکا نیز یکی از نیروگاه‌هایی است که متأسفانه آلاینده‌های زیاد آن هم برای پوشش گیاهی و هم پوشش جانوری منطقه مشکل‌ساز بوده است؛ در خصوص پوشش جانوری منطقه بنده شخصاً با مردم منطقه صحبت کردم و بنابر گفته آن‌ها، ماهیگیران منطقه سالانه چندین تن از ماهیان خود را بر اثر آلودگی حاصل از این نیروگاه از دست می‌دهند.

سلاجقه خاطرنشان کرد: در این راستا سعی می‌کنیم که وزارت نفت به تکالیف خود عمل کند و کاهش مازوت‌سوزی را در نیروگاه شهید سلیمی شهرستان نکا داشته باشیم.
چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 33515
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *