۰

مذاکرات اروپایی‌ها برای کاهش مصرف گاز

میز نفت - وزیران انرژی کشورهای اتحادیه اروپا درباره گزینه‌هایی برای محدود کردن جمعی تقاضا برای گاز بحث و گفت و گو می‌کنند.
گاز اروپا | میز نفت
گاز اروپا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، این بلوک با کاهش عرضه گاز روسیه دست و پنجه نرم کرده و آماده احتمال قطع کامل عرضه روسیه می‌شود.

کادری سیمسون، کمیسر انرژی اتحادیه اروپا، پس از ورود به محل مذاکرات وزیران انرژی در لوکزامبورگ گفت: قصد دارم گامهای عینی به وزیران ارائه کنم و بر این باورم که باید در سطح کشورهای عضو و از سوی کمیسیون، آمادگی بهتری داشته باشیم.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون اروپا یک برنامه برای هماهنگ سازی آمادگی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در برابر شوکهای بیشتر عرضه گاز در ژوییه، ارائه خواهد کرد.

در این بین، قیمت گاز طبیعی اروپا با کاهش عرضه از سوی روسیه و کند شدن روند ذخیره سازی، افزایش پیدا کرده است. قیمت پایه بازار اروپایی هفته را با رشد حداکثر ۶.۹ درصد آغاز کرد. با کاهش عرضه گاز روسیه از طریق خط لوله نورد استریم ۱، خریداران تامین گاز از منابع دیگر را دشوار می‌یابند. سطح ذخایر گاز در اروپا روز یکشنبه یک درصد کاهش پیدا کرد و روند بهبود سطح ذخایر به میانگین پنج ساله را متوقف کرد.

اگر فعالیت خط لوله نورد استریم ماه آینده برای تعمیرات به طور کامل متوقف شود، این وضعیت بدتر خواهد شد. رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، گفته است نمی‌تواند مطمئن باشد که روسیه ارسال گاز از طریق نورد استریم ۱ را از سر خواهد گرفت و دورنمای افزایش جدید قیمتها و سهمیه بندی گاز در زمستان را ترسیم کرده است.

بهای معاملات گاز هلند برای تحویل در ماه آتی که قیمت پایه بازار اروپایی است، ساعت هشت و ۳۸ دقیقه صبح به وقت محلی در آمستردام، ۵.۱ درصد رشد کرد و به ۱۳۵ یورو به ازای هر مگاوات ساعت رسید. قیمت گاز هفته گذشته ۹ درصد رشد کرد.


منبع : ایسنا
 
دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب: 33314
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *