۰

هشدار گازی برای آلمانی ها

میز نفت - رئیس آژانس شبکه فدرال آلمان گفت: هزینه گاز در فصل زمستان برای شهروندان این کشور دو ـ سه برابر خواهد شد.
گاز آلمان | میز نفت
گاز آلمان | میز نفت
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، کلوس مولر، رئیس آژانس شبکه فدرال آلمان هشدار داد که قیمت گاز برای مردم آلمان طی زمستان پیش رو دو تا سه برابر خواهد شد.

وی گفت: توقف انتقال گاز روسیه به آلمان از طریق خط لوله نورداستریم1 ممکن است موجب توقف کامل و طولانی‌مدت واردات گاز از روسیه شود.

مولر طی مصاحبه‌ای گفت: بر اساس اکثر سناریوهای طراحی‌شده اوضاع خوب نخواهد بود و در فصل زمستان یا گاز بسیار کمی خواهیم داشت و یا اینکه در زمستان و پاییز شرایط بسیار سختی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه خواهیم کرد.وی از مردم آلمان خواست تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

مولر افزود: همه افراد در صنایع و خانه‌ها می‌توانند در این زمینه همکاری و مشارکت داشته که شامل پوشیدن لباس بیشتر، کمتر کردن زمان استحمام و پایین‌تر آوردن دمای خانه‌ها و محیط‌های کاری است.

چند روز پیش شرکت گاز پروم روسیه اعلام کرد که به مدت 10 روز و به خاطر انجام عملیات نگهداری و تعمیرات صدور گاز به آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف خواهد کرد. هفته گذشته هم این شرکت مدعی شد که مجبور شده صدور گاز به آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر مشکلات فنی ناشی از تحریم‌های غرب 60 درصد کاهش دهد.


منبع : فارس
 
يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب: 33306
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *