۰

پیش‌بینی نفت 185دلاری

میز نفت - بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان اعلام کرد اگر اتحادیه اروپا در ششمین بسته تحریمی خود علیه روسیه نفت این کشور را به‌طور کامل تحریم کند، قیمت نفت خام برنت احتمالاً ۶۵درصد افزایش می‌یابد و به ۱۸۵دلار در هر بشکه می‌رسد.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان هشدار داد اگر اتحادیه اروپا به‌سرعت واردات نفت از روسیه را ممنوع کند، قیمت آن احتمالاً به رکورد 185 دلار در هر بشکه می‌رسد.

اتحادیه اروپا مذاکره در مورد تحریم احتمالی نفت روسیه را آغاز کرده است، اما اعضای این بلوک هنوز هم درمورد ممنوعیت واردات انرژی از روسیه اختلاف دارند. آلمان به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا همچنان با تحریم فوری نفت روسیه مخالفت می‌کند و عقیده دارد این اقدام، آلمان و اروپا را وارد رکود عمیقی خواهد کرد. آلمان، مجارستان و اتریش مانند برخی از سایر اعضای اتحادیه اروپا مخالف تحریم فوری نفت روسیه هستند،
با وجود این، آلمان در اوایل همین ماه اعلام کرد در سال جاری میلادی به وابستگی خود به نفت روسیه پایان می‌دهد.

ناتاشا کانوا، رییس بخش استراتژی کالای جهانی در بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان عقیده دارد اگر اتحادیه اروپا در ششمین بسته تحریمی خود علیه روسیه نفت این کشور را به‌طور کامل تحریم کند، قیمت نفت خام برنت احتمالاً 65 درصد افزایش می‌یابد و به 185 دلار در هر بشکه می‌رسد.

وی اضافه کرد تحریم فوری نفت روسیه بیش‌از 4 میلیون بشکه در روز از عرضه نفت این کشور را از بازار خارج می‌کند و چین و هند نمی‌توانند به این زودی‌ها این حجم از نفت را دریافت کنند.

کانوا تأکید کرد اگر اتحادیه اروپا واردات نفت روسیه را مانند آنچه در مورد زغال‌سنگ انجام داد، به‌تدریج و طی چند ماه کاهش دهد، تأثیر چندانی بر قیمت نفت نخواهد داشت.منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 32861
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *