۰

عبور قیمت نفت از 100 دلار

میز نفت -قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۹۰ سنت معادل ۱.۹۳ درصد افزایش به ۱۰۰ دلار و ۳۸ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که بازارها در حال ارزیابی احتمال وضع تحریم های بیشتر علیه بخش انرژی روسیه هستند و اوپک هشدار داده که افزایش قابل توجه تولید برای جبران کمبود عرضه این کشور امکان پذیر نیست قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و 90 سنت معادل 1.93 درصد افزایش به 100 دلار و 38 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه می با یک دلار و 92 سنت معادل 2.04 درصد افزایش به 96 دلار و 21 سنت رسید.

روز دوشنبه و به دنبال نگرانی ها از کاهش تقاضا در چین به دلیل قرنطینه شهرهای بزرگ و در آستانه آزادسازی مقادیر زیادی نفت از سوی اعضای آژانس بین المللی انرژی قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد کاهش حدودا 4 درصدی بود.

برخی وزرای خارجه روز دوشنبه گفتند، اتحادیه اروپا در حال تهیه پیشنهاداتی برای تحریم نفتی روسیه به بهانه جنگ اوکراین است. اما در حال حاضر اتفاق نظری بین کشورهای اروپایی در مورد تحریم نفتی روسیه وجود ندارد.

ادوارد مویا تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «در صورت تحریم نفتی روسیه بازار نفت همچنان نسبت به یک شوک عمده آسیب پذیر است.»

عامل دیگر رشد قیمت نفت در روز سه شنبه هشدار سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) بود که اعلام کرد تحریم ها یا اقدامات داوطلبانه کشورهای غربی ممکن است موجب حذف روزانه حدود 7 میلیون بشکه نفت و سایر مشتقات نفتی از بازار شود و پر کردن جای خالی این میزان انرژی امکان پذیر نیست.

کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی قرار است طی شش ماه آینده و برای کاستن از تب و تاب بازار حدود 240 میلیون بشکه نفت به بازار تزریق کنند که 180 میلیون بشکه آن توسط آمریکا عرضه خواهد شد.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 32818
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *