۰

اوپک پلاس همچنان پایبند به قرارداد عرضه نفت

میز نفت - عربستان اعلام کرد بحران اوکراین تأثیری بر قرارداد عرضه نفت اوپک پلاس ندارد و این ائتلاف به روند افزایش تدریجی تولید ادامه خواهد داد.
اوپک پلاس | میز نفت
اوپک پلاس | میز نفت
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، عربستان‌سعودی در روز سه‌شنبه علی‌رغم تحریم‌های گسترده علیه مسکو به‌خاطر حمله به اوکراین، تاکید کرد به قرارداد عرضه نفت با روسیه در بازارهای جهانی پایبند است.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش به رهبری روسیه طی ائتلاف اوپک پلاس در حال افزایش تدریجی تولید به‌دنبال بهبود تقاضا از بحران کرونا هستند.

قیمت نفت در این هفته به‌دنبال محدودیت عرضه و اختلال در صادرات نفت خام روسیه به‌خاطر تحریم‌های گسترده علیه مسکو به بالاترین رقم طی 7 سال گذشته رسیده‌است.اعضای آژانس بین‌المللی انرژی طی دیداری که در روز سه‌شنبه برای گفت‌وگو در مورد بحران اوکراین داشتند، توافق کردند 60 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک خود را آزاد کنند.

وزیر نفت نیجریه: نفت ایران جایی برای افزایش عرضه اوپک پلاس باقی نمی‌گذاردآمریکا تمایل دارد ائتلاف اوپک پلاس هم روند افزایش تولید خود را که از ماه اوت آغاز کرده تسریع کند.پکشورهای معدودی در این ائتلاف از جمله عربستان و امارات ذخایر مازاد نفت در اختیار دارند.

 ریاض تا به امروز دربرابر درخواست آمریکا برای افزایش سریع‌تر تولید طبق قرارداد اوپک پلاس مقاومت کرده‌است.
ائتلاف اوپک پلاس در آخرین اجلاس خود در دوم فوریه توافق کرد به افزایش 400 هزار بشکه‌ای تولید تا ماه مارس ادامه دهد.

مجلس عربستان در روز سه‌شنبه پایبندی خود را به قرارداد عرضه نفت اوپک پلاس اعلام کرد. طبق این قرارداد، ماهانه 400 هزار بشکه در روز به تولید نفت این گروه اضافه خواهد شد.ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه در دیداری تلفنی با ولیعهد ابوظبی در مورد قرارداد اوپک پلاس مذاکره کرده و توافق کردند به افزایش تدریجی تولید در بازارهای جهانی انرژی ادامه دهند.

طبق گفته منابع اوپک پلاس، این گروه در اجلاس آینده خود هم همین روند افزایش تولید را تصویب خواهد کرد و بحران اوکراین تأثیری بر این قرارداد نمی‌گذارد.


منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب: 32611
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *