پیش بینی قیمت نفت تا 2022

28 آبان 1400 ساعت 12:29

میز نفت - آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد به‌دنبال افزایش عرضه نفت و بالا رفتن میزان ذخایر نفتی دنیا در سال آینده میلادی، قیمت نفت تا ۷۲ دلار در هر بشکه کاهش می‌یابد.


به‌گزارش میز نفت ، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد به‌دنبال افزایش عرضه نفت و بالا رفتن میزان ذخایر نفتی دنیا در سال آینده میلادی، قیمت نفت از حدود 80 دلار فعلی پایین‌تر می‌آید.پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت خام برنت در سال آینده میلادی به‌خاطر مازاد عرضه در بازار به‌دنبال افزایش تولید آمریکا و ائتلاف اوپک پلاس، تا 72 دلار در هر بشکه کاهش یابد.

طبق جدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی از دورنمای کوتاه‌مدت بازار، تقاضای جهانی برای نفت خام تا پایان سال جاری میلادی از عرضه فراتر می‌رود که باعث می‌شود قیمت نفت در ماه پایانی 2021 بالاتر از 80 دلار در هر بشکه باقی بماند. مصرف جهانی نفت برای پنجمین فصل پیاپی از تولید نفت پیشی گرفته‌است. این روند از سه‌ماهه سوم 2020 آغاز شده بود. ذخایر نفتی در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی 424 میلیون بشکه از آن زمان پایین آمده‌است.

اوپک می‌تواند قیمت نفت را به 100 دلار برسانددولت آمریکا هم اعلام کرده ذخایر نفتی از ابتدای سال آینده میلادی افزایش می‌یابند و قیمت نفت پایین می‌آید.آژانس بین‌المللی انرژی در اوایل همین هفته اعلام کرده بود نشانه‌هایی از افزایش ذخایر نفتی کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در ماه اکتبر دیده شده‌است.

این آژانس در گزارش خود آورده‌است:« بازار جهانی نفت هنوز هم با کمبود عرضه مواجه است، اما می‌توان کاهش قیمت نفت را در آینده پیش‌بینی کرد».منبع : تسنیم
 


کد مطلب: 31760

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/31760/پیش-بینی-قیمت-نفت-2022

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com