۰
۱
پشت پرده یک توییت نفتی

راز حمایت بیگی نژاد از محمدی پور

میز نفت - تعدادی از مدیران صنعت نفت برای سفت کردن جای پای خود به نمایندگان مجلس روی آورده اند تا در دفاع از خود، توئیت پراکنی را شاهد باشند مانند محمدی پور سرپرست امور بین الملل شرکت ملی نفت که از بیگی نژاد کمک خواسته است.
هادی بیگی ژاد | میز نفت
هادی بیگی ژاد | میز نفت
به گزارش میز نفت،  محمد محمدی پور دو هفته پیش با خکم محسن خجسته مهر سرپرست مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت شد. انتصابی که نشان داد حلقه مریدان در حال میدان داری انتصابات نفتی است.

محمدی پور هیج سابقه روشنی در تجارت نفت ندارد و تنها آشنایی وی به مقولات تجارت نفت و فرآورده های نفتی، نه تسلط بلکه آشنایی به زبان های انگلیسی و چینی است!

با افزایش انتقادات نسبت به این انتصاب، هادی بیگی نژاد در تویئتی بصورت غیرمستقیم از این انتصاب حمایت کرد که نشان داد نمایندگان مجلس برای کمک، به میان آمده اند.

توییت هادی بیگی نژاد در حمایت از محمدی پور - میز نفت

نکته مهم اینجاست که بیگی نژاد که از اعضای کمیسیون انرژی است، رابطه بسیار نزدیکی با محمدی پور دارد و محمدی پور هم روزگاری مشاور وی در کمبیسیون انرژی بود که همین موضوع، نشان می دهد ریشه حمایت بیگی نژاد از سرپرست امور بین الملل شرکت ملی نفت در کجاست.

گفتنی است همه سوابق شغلی محمدی پورر در حوزه‌های فنی رقم خورده است؛ او در پروژه‌های نفتی در شرکت‌های فلات قاره و متن سابقه فعالیت داشته و بقیه سوابقش حضور در موضوعات ستادی مانند برنامه‌ریزی، فناوری‌های نو، برنامه توسعه، وظایف و اختیارات وزارت نفت و ... محدود می‌شود.

پس از تجمیع اختیارات و وظایف در مدیریت امور بین‌الملل، خجسته مهر تصمیم گرفت حکم سرپرستی را برای محمدی پور صادر کند اما سؤال اساسی اینجاست که آیا برای این حکم، از مراجع امنیتی تأییدیه دریافت شده است؟ در نگاه نخست پاسخ منفی است چراکه اگر چنین تأییدیه‌ای در کار بود، قطعاً حکم مدیریت صادر می‌شود نه سرپرستی. به‌ویژه آنکه رابطه خجسته مهر با محمدی پور یک رابطه عمیق است و قطعاً مدیرعامل شرکت ملی نفت، او را برای یک دوره کوتاه نمی‌خواهد در کنارش داشته باشد.

 
جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب: 31676
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


سعادت
Iran, Islamic Republic of
جناب بيگي
قطع رابطه با تركمنستان، بلوكه شدن پولهاي كشورو قطع صادرات نفت معلول تحريمهاي بين المللي است . شما كه در مجلس صاحب عنواني هستيد چطور اينرا نميدانيد؟