۰

بایدن: اوپک قدرتمند است

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد با توجه به ادامه سیاست تولید اوپک انتظار نمی‌رود قیمت بنزین در آمریکا تا پایان سال جاری میلادی پایین بیاید.
بایدن | میز نفت
بایدن | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد سیاست اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت باعث می‌شود قیمت بالای بنزین تا سال آینده میلادی ادامه داشته باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سؤالی در مورد افزایش تورم گفت: «به‌نظر من قیمت بنزین با ورود به فصل زمستان یعنی در 2022 پایین می‌آید. من انتظار ندارم تا آن زمان اتفاقی بیفتد که قیمت بنزین را به‌نحو قابل‌توجهی کاهش دهد».
بایدن اضافه کرد قیمت سوخت بالاخره با تغییر به‌سمت انرژی‌های تجدیدپذیر طی سال‌های آینده پایین می‌آید.

وی گفت: «قیمت بنزین مربوط به سیاست خارجی می‌شود و مسئول آن محدود نگه‌داشتن تولید توسط اوپک است. بسیاری از کشورهای خاورمیانه خواهان گفتگو با ما هستند ولی من مطمئن نیستم با آن‌ها مذاکره داشته باشیم».

رئیس‌جمهور آمریکا اطلاعات دقیقی در مورد مذاکره با سران خاورمیانه نداد اما پیش‌بینی او در مورد ادامه قیمت بالای سوخت مطابق با پیش‌بینی تحلیلگران است که به افزایش تقاضا برای حمل‌ونقل جاده‌ای اشاره می‌کنند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تقاضا برای بنزین در این فصل از سال به بالاترین رقم از 2007 رسیده است. ذخایر بنزین در آمریکا به پایین‌ترین سطح طی 2 سال گذشته رسیده‌اند، این در حالی است که تقاضا برای بنزین معمولاً پس‌از پایان فصل تابستان کاهش می‌یابد.متوسط قیمت داخلی بنزین در آمریکا در روز پنجشنبه برابر با 3٫36 دلار در هر گالن بود.منبع : تسنیم
شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸
کد مطلب: 31376
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *