۰

پیش بینی نواکز از رک.ردزنی مصرف گاز

میز نفت - معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که یک رکورد جدید از نظر مصرف داخلی گاز در این کشور طی سال ۲۰۲۱ به ثبت خواهد رسید.
الکساندر نواک | میز نفت
الکساندر نواک | میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه در مصاحبه ای که روز شنبه در شبکه تلویزیونی این کشور پخش شد، اعلام کرد که یک رکورد جدید از نظر مصرف داخلی گاز در سال 2021 به ثبت خواهد رسید.

وی گفت: نتایج بررسی های انجام شده در روسیه رکورد مصرف گاز را در داخل این کشور نشان می دهد که به ویژه مربوط به بهبود فعالیت اقتصادی در دوران پس از بحران (کرونا) است.

ویتالی مارکلوف، جانشین مدیر عامل شرکت دولتی گازپروم پیشتر اعلام کرد بود که مصرف گاز فعلی در روسیه از سطح سال های 2019 و 2020 فراتر رفته است.

گازپروم قرار است در سال 2021 تولید گاز را 55 میلیارد متر مکعب افزایش داده و به بیش از 510 میلیارد متر مکعب برساند که بالاترین حجم تولیدی در دهه گذشته محسوب می شود. این شرکت همچنین قصد دارد 183 میلیارد متر مکعب گاز به اروپا صادر کند.

بر اساس ارقام اولیه، گازپروم صادرات گاز به کشورهای غیر مستقل مشترک‌المنافع را در 9 ماه اول سال 2021 به میزان 15.3 درصد (19.3 میلیارد متر مکعب) افزایش داد و به 145.8 میلیارد متر مکعب رساند.

منبع: تسنیم
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱
کد مطلب: 31322
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *