۰

چه کالاهایی در شهریور تغییر فیمت دادند

مرکز آمار ایران اعلام کرد: در شهریورماه امسال در گروه نان و غلات، اقلام برنج ایرانی درجه یک با ١١.٢ درصد، ماکارونی با ۵.٢ درصد و رشته آش با ٣.٨ درصد بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند.
گوشت قرمز و سفید | میز نفت
گوشت قرمز و سفید | میز نفت
به گزارش میز نفت ، مرکز آمار ایران گزارش مربوط به متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور در شهریور ماه ١۴٠٠ را منتشر کرد. بر این اساس، در شهریور ماه ١۴٠٠ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات

در این گروه، اقلام برنج ایرانی درجه یک با ١١,٢ درصد، ماکارونی با ٥.٢ درصد و رشته آش با ٣.٨ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها

در این گروه، اقلام ماهی قزل آلا با ٨,٧ درصد و  گوشت گاو یا گوساله با ٤.٥ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در این گروه مرغ ماشینی با ٢.٤- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به ماست پاستوریزه با ١٨,٣ درصد، پنیر ایرانی پاستوریزه با ١٥.٤ درصد و شیر پاستوریزه با ٧.٤ درصد بوده است. همچنین در این گروه روغن نباتی جامد با ٣.٠- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

میوه و خشکبار

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به پرتقال با ٤٠,٥ درصد و هندوانه با ٢٧.١ درصد می­باشد. همچنین در این گروه هلو با ١.٤- درصد و موز با  ١.٣- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­ اند.

سبزیجات و حبوبات

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به کدو سبز با ٢٣,٢ درصد، هویج فرنگی با ٢١.٧ درصد و بادمجان با ١٤.٦ درصد می­ باشد. همچنین در این گروه گوجه فرنگی با ٠.٩- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­ است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به رب گوجه فرنگی با ١٢,٨ درصد و سس مایونز با ٩.٢ درصد می­‌باشد.منبع : بازار 
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱
کد مطلب: 31164
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *