۰
۱

بنزین 100 هزار تومانی!

قیمت بنزین در انگلیس به قدری افزایش یافته که مردم این کشور مجبورند برای پر کردن هر باک بنزین خود معادل چند میلیون تومان پول بپردازند.
بحران بنزین در لندن | میز نفت
بحران بنزین در لندن | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بحران کمبود سوخت و صف کشیدن مردم جلوی پمپ بنزین‌ها باعث شده تا قیمت بنزین در انگلیس به بالای 100 هزار تومان در هر لیتر افزایش یابد. کار به جایی رسیده که برخی پمپ بنزین‌ها به خاطر کمبود قیمت بنزین را دو برابر کردند. به عنوان مثال پمپ بنزین واقع در منطقه کلویسترز در چلسی هر لیتر بنزین را 2.68 پوند قیمت زده که با احتساب پوند 38 هزار و 500 تومان هر لیتر بنزین در این پمپ بنزین با قیمت بیش از 103 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود.

بر اساس تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی بین مردم دست به دست می‌شود، یک رانند خودرو برای دریافت 61 لیتر بنزین 165 پوند پول داده است که معادل 6 میلیون 352 هزار تومان است. 

در حالی قیمت بنزین تا 2.68 پوند در برخی جایگاه‌ها رسیده که در روز 30 سپتامبر، همین چند روز پیش قیمت بنزین بدون سرب به ازای هر لیتر 1.36 تا 1.48 میلیون پوند بود. 

بایان مدرسون، دبیر انجمن پمپ بنزین‌های انگلیس می‌گوید: حتی اگر بحران کمبود کنونی حل شود، با توجه به افزایش قیمت بنزین در بازار جهانی، رانندگان باید از این پس پول بیشتری برای خرید بنزین بپردازند.
منبع : فارس 
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب: 31157
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


علی
Romania
در آمدها هم به پوند میباشد.