۰

پیروزی ژئوپلتیک روسیه در برابر آمریکا

موسسه رتبه بندی فیچ ریتینگ، می‌گوید که ساخت خط لوله انتقال گاز نورداستریم2 یک پیروزی ژئوپلتیک در برابر آمریکا برای روسیه بود.
نورداستریم2 | میز نفت
نورداستریم2 | میز نفت
به گزارش میز نفت ، طی روزهای گذشته روسیه توانسته علیرغم کارشکنی‌ها و تحریم‌ها از سوی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، ساخت خط لوله انتقال گاز به اروپا موسوم به نورد استریم 2 را تکمیل کند.

روس‌ها توانستند این خط لوله را با همه موانع در مدت زمان از قبل برنامه‌ریزی شده سه سال به اتمام برسانند.

دیمیتری مارینچنکو، مدیر ارشد موسسه رتبه بندی فیچ می‌گوید: این مسأله یک پیروزی ژئوپلتیک برای مسکو بود. این پروژه علیرغم رویکردها منفی از سوی کمیسیون اروپایی، برخی کشورهای اروپایی و آمریکا تکمیل شد.

وی می‌گوید: البته تکمیل شدن این خط لوله مرهون ثبات قدم آلمان در کنار مسکو بوده که همواره تاکید کرده است که اهداف ساخت این خط لوله تماما تجاری بوده و هیچ جنبه سیاسی ندارد.

مارینچنکو می‌گوید: بهره‌برداری از این پروژه باعث خواهد شد تا روسیه و اروپا وابستگی خود به اوکراین در ترانزیت گاز را کاهش دهند چراکه برخلاف خط لوله قبلی نورداستریم 2 با عبور از بستر دریای بالتیک به صورت مستقیم از روسیه به آلمان می‌رود.

وی ادامه داد: علیرغم تمام تلاش‌ها اما به خاطر قوانین جدید گازی در اتحادیه اروپا این خط لوله نمی‌تواند با تمام ظرفیت خود گاز را به اروپا منتقل کند. مگر آنکه به خاطر نبود گاز اتحادیه اروپا تصمیم به لغو قوانین جدید بگیرد که به صورت تئوریک این مسأله می‌تواند روس‌ها را بر آن دارد که با تمام ظرفیت گاز را به درون این خط لوله پمپ کنند.

روز جمعه بود که شرکت گاز پروم روسیه از تکمیل شدن خط لوله نورداستریم 2 خبر داد.
منبع : فارس 
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲
کد مطلب: 30892
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *