۰

پالایشگاه های چین رکورد زدند

داده های منتشر شده توسط اداره ملی آمار چین نشان می دهد که پالایشگاه های این کشور طی ماه گذشته ۱۴.۸ میلیون بشکه را روزانه پالایش کردند که مقدار بی سابقه ای را نشان می دهد.
پالایشگاه های چین | میز نفت
پالایشگاه های چین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، داده های منتشر شده توسط اداره ملی آمار چین نشان داد که پالایشگاه های این کشور طی ماه گذشته با 14.8 میلیون بشکه در روز مقدار بی سابقه ای از نفت خام را پالایش کردند که نسبت به ماه مه 3.9 درصد افزایش نشان می دهد.

بر اساس این داده ها، متوسط ​​نرخ بهره برداری روزانه در نیمه اول سال جاری میلادی حتی بیشتر از این رقم بود یعنی 15.13 میلیون بشکه در روز که 10.7 درصد نسبت به سال قبل افزایش نشان می دهد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش خود درباره بازار نفت در ماه ژوئیه که در اوایل هفته جاری منتشر شد، اعلام کرد که پالایش پالایشگاه ها در سراسر جهان در ماه ژوئن به میزان 1.6 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است، در حالی که در ماه مه این رقم نسبت به ماه قبل از آن ثابت مانده بود.

پس از این جهش در ماه ژوئن که بیشترین افزایش ماهانه از ژوئیه سال 2020 بود طبق برآورد رویترز، انتظار می رود که عملیات پالایشگاه ها در ماه های ژوئیه و اوت بیشتر جهش داشته باشد.

آژانس بین المللی انرژی همچنین تأکید کرد که انتظار می رود افزایش این ماه و ماه آینده نسبت به سطح ماه ژوئن، 2.7 میلیون بشکه در روز دیگر باشد.

قطعاً چین بخش زیادی از این افزایش نفت پالایش شده را به خود اختصاص داده است، اما در نیمه دوم سال 2021، اوضاع به کلی تغییر خواهد کرد.

به گفته تحلیلگران FGE، نرخ بهره برداری در پالایشگاه های مستقل ممکن است به دلیل کاهش سهمیه و مبارزه با تجارت سهمیه بین بزرگترین شرکت های نفتی و قوری ها، در سه ماهه جاری نزدیک به نیم میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

در همین حال، بر اساس آخرین اطلاعات گمرک چین، واردات نفت خام این کشور در نیمه اول سال کاهش یافته است.

البته لازم به ذکر است که این کاهش به دلیل حجم بالا و غیرمعمول واردات نفت چین طی سال گذشته یعنی زمانی که این کشرو برای پر کردن ذخایر خود از قیمت پایین نفت استفاده کرد، صورت گرفته است.منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب: 30528
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *