۰

پیش بینی آژانس بین‌المللی انرژی از تقاضا

آژانس بین‌المللی انرژی تخمین می‌زند تقاضای جهانی نفت تا پایان ۲۰۲۲ از سطح قبل از کرونا پیشی گرفته و به ۱۰۰.۶ میلیون بشکه در روز برسد.
آژانس بین‌المللی انرژی | میز نفت
آژانس بین‌المللی انرژی | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، آژانس بین‌المللی انرژی در آخرین گزارش ماهانه خود از بازار نفت اعلام کرد تقاضای جهانی نفت خام تا پایان سال آینده میلادی به 100.6 میلیون بشکه در روز می‌رسد و از سطح پیش از کرونا فراتر می‌رود. اما این اتفاق در صورت عدم تغییر بیشتر سیاست‌ها خواهد افتاد.

 این آژانس اعلام کرد تقاضای جهانی نفت 5.4 میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی رشد می‌کند و در سال آینده تنها 3.1 میلیون بشکه در روز رشد خواهد داشت.

 طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، تولید نفت تولیدکنندگان غیر اوپک 1.6 میلیون بشکه در روز در سال آینده میلادی افزایش می‌یابد که سردمدار آنها آمریکا خواهد بود. انتظار می‌رود تولید نفت آمریکا 900 هزار بشکه در روز در سال آینده میلادی رشد داشته باشد.

 در گزارش این آژانس آمده است:«افزایش تولید 1.4 میلیون بشکه‌ای ائتلاف اوپک پلاس رشد تقاضا را جبران کند».

 آژانس بین المللی انرژی در اوایل سال جاری میلادی زمان طولانی‌تری را برای بازگشت تقاضای نفت به سطح قبل از بحران کرونا پیش‌بینی کرده بود. ولی فاتح بیرول، دبیر کل این آژانس در همین ماه اعلام کرد سرعت رشد تقاضا بالاتر از پیش‌بینی‌های قبلی است. بنابراین اگر اوپک پلاس سیاست خود را تغییر ندهد و تولید خود را بیش از 2 میلیون بشکه در روزی اعلام کرده بود، افزایش ندهد، قیمت نفت هم افزایش خواهد یافت.

 در همین حین، این آژانس اعلام کرد پیش بینی ارائه شده اهداف آن برای رسیدن به تولید صفر کربن تا 2050 را با چالش مواجه می‌کند.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 30197
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *