۰

پیش‌بینی پالایشگاه های ژاپن از تولید نفت اوپک

رئیس مجمع نفت ژاپن گفت تقاضای ضعیف نفت و افزایش موارد ابتلا به کرونا احتمالاً اتحاد اوپک پلاس را وادار می‌کند کاهش تولید ۷.۷ میلیون بشکه‌ای خود را در ۲۰۲۱ هم ادامه دهد.
پالایشگاه های ژاپن | میز نفت
پالایشگاه های ژاپن | میز نفت
به گزارش میز نفت ، رئیس مجمع نفت ژاپن گفت تقاضای ضعیف نفت و افزایش موارد ابتلا به کرونا احتمالاً اتحاد اوپک پلاس را وادار می‌کند کاهش تولید 7.7 میلیون بشکه‌ای خود را در 2021 هم ادامه دهد.

 قیمت نفت همین حالا هم با احتمال تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس در سه ماه اول سال آینده میلادی افزایش یافته است و گزارش شده این گروه به خاطر تقاضای ضعیف برای نفت در بسیاری از اقتصادهای پیشرفته که درگیر همه‌گیری با ویروس کرونا هستند، تمایل به ادامه کاهش تولید دارد.

 تقاضای سوخت در ژاپن با افزایش موارد ابتلا به کرونا در روزهای اخیر در خطر کاهش قرار دارد.

 طبق گفته سوگیموری، رئیس مجمع نفت ژاپن، تقاضای بنزین در این کشور در ماه نوامبر 2 درصد کمتر از همین ماه در سال گذشته میلادی بود ولی افزایش اخیر در موارد ابتلا به کرونا می‌تواند باعث کاهش 9 درصدی تقاضای بنزین در ماه دسامبر و حتی ژانویه سال آینده میلادی شود.

 ژاپن که نسبت به سایر اقتصادهای بزرگ جهان عملکرد بهتری طی موج اول همه‌گیری ویروس کرونا داشت، حالا شاهد موج دوم این ویروس است. سفر و فعالیت‌های تجاری در این کشور هنوز محدود نشده ولی متخصصان نگران جشن‌ها و تعطیلی‌های زمستانی هستند.
منبع : تسنیم
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 28849
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *