۰

حفاران شیل تولید خود را پایین می‌آورند

حفاران شیل تصمیم گرفته اند تولید خود را در پاسخ به سقوط بازار نفت پایین بیاورند. سقوط قیمت نفت به خاطر همه گیری ویروس کرونا آنقدر شدید بوده که تولیدکنندگان فراتر از بستن چاههای نفت خود پیشرفته اند.
تولید نفت | میز نفت
تولید نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در همان روزی که کاهش تولید نفت در تگزاس کنار گذاشته شد، حفاران شیل تصمیم گرفتند تولید خود را در پاسخ به سقوط بازار نفت پایین بیاورند.

 شرکتهای دایموند بک انرژی، پارسلی انرژی و سنتنیال ریسورسز، جدیدترین شرکت های اکتشاف شیل در حوزه پرمین هستند که اعلام کردند تولید خود را کاهش می‌دهند. سقوط قیمت نفت به خاطر همه گیری ویروس کرونا آنقدر شدید بوده که تولیدکنندگان فراتر از بستن چاههای نفت خود پیشرفته اند.

 شرکت دایموند بک اعلام کرد 10 تا 15 درصد از تولید نفت خود را در ماه مه پایین می آورد. شرکت پارسلی انرژی اعلام کرد تمام حفاری‌ها که خود را معلق کرده  و 23 هزار بشکه در روز تولید خود را در این ماه کاهش می دهد.

شرکت سنتنیال هم 40 درصد از تولید خود را در این ماه کم می کند، تمام حفاریهای خود را متوقف می کند و نیروی کار خود را هم کاهش می دهد. سهام این شرکت 47 درصد پایین آمده و به 55 سنت رسید است.

 شرکت های بزرگ اکسون موبیل، چورون و کونوکو فیلیپس قصد دارند به طور مشترک 660 هزار بشکه در روز تولید خود را در آمریکا تا پایان ماه ژوئن کاهش دهند. شرکت کانچو ریسورسز که یک تولید کننده در حوزه پرمین است، 4 تا 5 درصد از تولید خود را کاهش داده و هفته گذشته هشدار داد بیشتر از این هم تولید خود را پایین می آورد.
 طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید کنندگان نفت آمریکا تا 24 آوریل 1 میلیون بشکه در روز از تولید خود را کم کرده بودند.

 شرکت دایموند بک که برنامه خرید دوباره سهام خود را هم متوقف کرده اعلام کرد در حال حاضر 14 چاه فعال دارد ولی با آغاز سه ماهه سوم سال جاری میلادی، تعداد آنها را به 8 می رساند.

 شرکت سنتنیال اعلام کرد اگر بسته بودن چاه ها ادامه پیدا کند، بهره وری آنها هنگام بازگشایی مجدد آسیب خواهد دید. 


منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب: 27178
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *