۰

برنت 21 دلار و 11 سنت شد

در حالی که ظرفیت مخازن ذخیره سازی نفت جهان به سرعت در حال پر شدن است و این نگرانی ایجاد شده که کاهش تولید کشورها ممکن است برای جبران افت شدید تقاضا کافی نباشد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که ظرفیت مخازن ذخیره سازی نفت جهان به سرعت در حال پر شدن است و این نگرانی ایجاد شده که کاهش تولید کشورها ممکن است برای جبران افت شدید تقاضا کافی نباشد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس گزارش ها، حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 17 آوریل به 518.6 میلیون بشکه رسیده که فاصله چندانی با بالاترین حجم ذخایر ثبت شده در سال 2017 یعنی 535 میلیون بشکه ندارد. این در حالی است که حجم نفت خام ذخیره شده بر روی دریا در آمریکا به بالاترین رقم خود یعنی 160 میلیون بشکه رسیده است.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت امریکا امروز با یک دلار و 22 سنت معادل 7.2 درصد کاهش به 15 دلار و 72 سنت رسید. نفت برنت هم امروز 33 سنت معادل 1.5 درصد افت داشت و 21 دلار و 11 سنت معامله شد.

هفته گذشته قیمت نفت برای سومین هفته متوالی افت داشت و در 8 هفته از 9 هفته اخیر روندی کاهشی داشت.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «افزایش میزان ذخایر و حجم پایین تقاضا به شدت بر احساس حاکم بر بازار سایه افکنده است.» تحلیلگران انتظار دارند طی ماه های آینده و به دلیل اختلال در فعالیت های اقتصادی همچنان میزان عرضه از تقاضا پیشی بگیرد. سرمایه گذاران این هفته در انتظار انتشار گزارش های سوددهی 3 غول نفتی یعنی اکسون موبیل، بی پی و رویال داچ شل هستند.

تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا به پایین ترین رقم خود از جولای 2016 رسیده در حالی که کل تعداد سکوهای حفاری نفت و گاز در کانادا به پایین ترین تعداد از دست کم سال 2000 تاکنون رسیده است.

کویت و آذربایجان در حال هماهنگ کردن کاهش تولید نفت خود هستند و روسیه هم قرار است در ماه می صادرات نفت خود از طریق دریا به غرب را به نصف کاهش دهد.منبع : تسنیم
دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 27073
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *