افشای طرح نفتی آمریکا در سوریه

29 فروردين 1399 ساعت 18:17

​طرح آمریکا برای اجرای اقدامات خرابکارانه در زیرساخت‌های نفتی و حمل‌ونقل سوریه، از سوی ۲۷ شبه‌نظامی بازداشت‌شده افشا شد.


به گزارش میز نفت ، گروهی متشکل از ۲۷ فرد شبه نظامی که در یک پایگاه نظامی آمریکایی تحت آموزش قرار گرفته بودند به ارتش دولت سوریه تحویل داده شدند.

اولگ ژوراولو، رئیس مرکز آشتی روسیه برای احزاب مخالف سوری روز چهارشنبه گفت این افراد پس از آنکه به ارتش سوریه تحویل داده شدند، اذعان داشتند که آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای اجرای برخی اقدامات خرابکارانه در زیرساخت‌های نفتی و حمل و نقل سوریه است.

وی گفت: در شب‌های ۱۳ و ۱۴ آوریل ۲۰۲۰ گروهی از شبه نظامیان عضو گروه‌های مسلح غیرقانونی که در یک پایگاه نظامی آمریکایی در نزدیکی اردوگاه الرکبان تحت آموزش قرار گرفته بودند، در تلاش بودند منطقه التنف را ترک کنند.

این مقام روس افزود: این شبه نظامیان تاکید کردند که تحت آموزش آمریکایی‌ها قرار گرفته بودند تا به اجرای اقدامات خرابکارانه در زیرساخت‌های نفتی و گازی و حمل و نقل سوریه همچنین سازماندهی حملات تروریستی در سرزمین‌های تحت کنترل دولت سوریه بپردازند.

به گفته ژوراولو، ۲۷ شبه نظامی تحویل داده شده اکنون در تدمر تحت محافظت نیرو‌های دولتی قرار دارند. این شبه نظامیان ده‌ها قبضه سلاح گرم ازجمله مسلسل‌های سنگین به همراه داشتند. آن‌ها تصریح کردند که این تسلیحات و خودرو‌ها را آمریکا در اختیار آن‌ها قرار داده بود.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


کد مطلب: 26901

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/26901/افشای-طرح-نفتی-آمریکا-سوریه

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com