۰

پالایشگاههای چین نفت ارزان اروپا را می خرند

به گفته تاجران چینی، خرید درجات مرتبط با نفت برنت شامل نفت دریای شمال ،نفت روسیه و همچنین نفت دریای خزر در آوریل افزایش یافته است.
چین | میز نفت
چین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، خریداران چینی که همواره به دنبال نفت ارزان هستند، به سرعت درجات نفت خام ناشناخته و بسیار ارزان اروپا را خریداری کرده اند. تاثیر تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا تقاضا در این منطقه را پایین آورده است.

 به گفته تاجران چینی، خرید درجات مرتبط با نفت برنت شامل نفت دریای شمال ،نفت روسیه و همچنین نفت دریای خزر در آوریل افزایش یافته است.

 یک تاجر نفتی از منطقه مدیترانه گفت:« اگر خریداری در حال حاضر در اروپا وجود داشته باشد، حتماً چینی است».

 درجات نفت دریای شمال که خریداری شده اند عبارتند از بالدر،فلوتا و چستنات در حالی که نفت خام لیزای گویان برای اولین بار به چین فروخته شده است. درجات نفت بالدر و چستنات معمولاً در سبد نفتی قرار ندارند.

 یکی از این تاجران نفتی می گوید:«  ما این درجات نفت را برای اولین بار است که می بینیم. این درجات تقاضایی در بازارهای داخلی خود ندارند و باید خارج از منطقه خودشان فروخته شوند».

بالدر و لیزا 7.30 تا 7.50 دلار ارزان تر از نفت برنت برای ارسال در ماه جولای فروخته شدند و نفت خام فلوتا 7 دلار ارزان تر از برنت برای تحویل در اواخر ژوئن معامله شد.

 به گفته تاجران آسیایی این نفت ها واقعاً ارزان قیمت هستند و ارزش خریدن دارند.

این درجات کم سولفور نفت برای جایگزینی نفت های معروفی مانند اسپوی روسیه و لولای برزیل که هنوز با قیمت بالا در بازار چین ارائه می شوند، بسیار مناسب هستند.

 پالایشگاه های مستقل در چین روی هم رفته یک پنجم واردات نفت خام این کشور را تشکیل می دهند و خرید نفت آنها سهمیه بندی میشود.

 پالایشگاه های چین افزایش خرید نفت سی پی سی قزاقستان را پس از کاهش قیمت آن تا پایین‌ترین حد افزایش داده‌اند. نفت خام قزاقستان هفته گذشته فقط 5 دلار در هر بشکه معامله می شد. چین 5 میلیون تن از این نفت را خریداری کرد درحالی که معمولاً کمتر از 0.5 میلیون تن از هر درجه نفتی را در هر ماه خریداری می کند.

 پالایشگاه های دولتی و مستقل چین خرید نفت اورال روسیه را در آوریل تا بیش از دو میلیون بشکه در روز بالا بردند که یک رکورد در خرید ماهانه این نفت است.منبع : تسنیم
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب: 26742
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *