۰
۳
چرا پتروپارس برای بلال انتخاب شد؟

ردپای فاز 12 در واگذاری بلال

آیا تکلیف پول سکوی چهارم فاز 12 مشخص شده است که پتروپارس می‌خواهد به بلال ورود کند؟ پاسخ این سوال با رسول فلاح نژاد.باید دید سکوی بلال با پول سکوی چهارم ساخته می‌شود و یا رانتی دیگر به پتروپارس اهدا خواهد شد.
رسول فلاح نژاد | میز نفت
رسول فلاح نژاد | میز نفت
به گزارش میز نفت، یکی از دلایل اصلی واگذاری پروژه میدان گازی بلال به شرکت پتروپارس، فاجعه فاز 12 است که متهم اصلی آن رسول فلاح نژاد، مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس است. گاز بلال قرار است به پالایشگاه فاز 12 برود که هم اکنون به دلیل کاهش شدید تولید با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کند. هنوز از پول سکوی چهارم فاز 12 که پولش به پتروپارس داده شد اما هیچگاه تحویل نشد خبری نیست. 

آیا تکلیف پول سکوی چهارم فاز 12 مشخص شده است که پتروپارس می‌خواهد به بلال ورود کند؟

این قرارداد در حالی امضا می‌شود که محمد مشکین فام در نامه سال 96 خود به منوچهری عنوان کرده است : عطف به مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در تاریخ 8 خرداد 96 مبنی بر واگذاری توسعه میدان گازی بلال به شرکت نفت و گاز پارس جهت انتقال گاز به سکوی SPD12C به میران 500 میلیون فوت مکعب، به استحضار می‌رساند به دلیل افت قابل توجه فشار با گذشت زمان وضعیت تولید از این سکو مناسب نبوده و انتظار می‌رود عملیات تولید عنقریب متوقف شود.

مشکین فام در این نامه راهکاری هم ارائه کرده است که بر اساس آن، احداث و نصب یک جکت در میدان گازی بلال، حفر 9 حلقه چاه در موقعیت مربوطه، نصب عرشه بر روی جکت مزبور با تجهیزاتی متناسب با میزان تولید و احداث خط لوله به سکوی سوم فاز 12 پیشنهاد شده است.

نکته مهم این نامه، درخواست عجیب مشکین فام از منوچهری است که از وی خواسته است اجرای این پروژه را در قالب قرارداد EPC به شرکت تاسیسات دریایی و آن هم در شرایط ترک مناقصه واگذار کند تا خللی در تولید سکوی 12 پیش نیاید.

 
جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 24686
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


کارشناسان pogc
Iran, Islamic Republic of
سلام دوستنا شنیدن یک کلام از مادر بزرگ ؟؟!!عجبا خود رد پای تمام مشکلات نفتو گاز دنبال رد پا در ترو پارس میگردد !! بابا عجب رویی دارند ؟! اقای مهندس؟؟!! تو چه گلی به سرفاز12 زدی که حالا شدی محلل!! اگر مشکین فام بهارانت مدیرعامل نمیشد ؟! بز هم دست تو !! علی ابادی !! تیم موجود در نفت وگاز نمیدادند !! جالب است اصلا توفهم وشعور این موارد را داریی !! تو با رانت هر کاری در نفت گاز داریی انجام میدهی ! بعد صحبت از رانت میکنی! ولی اقای مهندس !! شب دراز است وقلندر بیدار!!
ح
Iran, Islamic Republic of
باسلام
اخیرا اکثرجهت گیری پروژه ها در نفت وگاز به فاز 12 ختم می شود تا عملکرد بسیار ضعیف ایشان که مجری فاز مذکور بوده و هستند،پوشانده شود.
سه سکوی فاز 12 باید قابلیت تآمین سه میلیارد فوت مکعب گاز داشته باشند که به یمن مدیریت ایشان و پیمانکاری پتروپارس ،هم اکنون در بهترین حالت دو میلیارد از طریق این دو سکو تولید می شود.برای استتار این نقیصه،پارسال گاز دو کوی فاز 14 ببا ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب به پالایشگاه خشکی 12 منتقل شد که بخش خشکی این فاز با حداکثر تولید کار کند!!!!
ضمان با خط لوله ای که هم اکنون در حال اجراست مقرراست گاز تولیدی دوسکوی دیگر فاز 14 نیز به خشکی فاز 12 منتقل شود که گفته می شود قرار است حجم گاز دو سکوی اخیر از این طریق به فاز 13 ارسال گردد!!!!
گاز بلال هم که قرار است به فاز 12 ارسال شود !!!
نهادهای بازرسی باید در این مواضع مداخله کنند نه.....
س
Iran, Islamic Republic of
یا باکس اعلام نظر رو حذف کنید یا نظرات را درج کنید.
معلومه شما هم مزدورید.