۰

شرکت نفت لیبی : باج نمی دهیم

رئیس شرکت ملی نفت لیبی طی بیانیه ای اعلام کرد هر تلاشی برای پرداخت باج به گروه مسلحی که میدان نفتی الشراره را بسته است، روال خطرناکی به وجود می آورد که بهبود اقتصاد لیبی را تهدید می کند .
نفت لیبی - میز نفت
نفت لیبی - میز نفت
به گزارش میز نفت ، شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که با پرداخت باج به یک گروه مسلح که تولید نفت را در بزرگترین میدان نفتی کشور متوقف کرده اند مخالف است .

مصطفی سانالا، رئیس شرکت نفت لیبی طی بیانیه ای در وبسایت شرکت گفت:« هر تلاشی برای پرداخت باج به این گروه مسلح که میدان نفتی الشراره را بسته، روال خطرناکی به وجود می آورد که بهبود اقتصاد لیبی را تهدید می کند» .
شرکت ملی نفت لیبی در روز دوشنبه برای صادرات از این میدان نفتی با ظرفیت 315 هزار بشکه در روز ، پس از تصرف آن توسط یک گروه شبه نظامی محلی، وضع اضطراری اعلام کرد .

میدان نفتی الفیل که نزدیک به شراره است، هنوز تولید معمول خود را دارد ولی هنوز ارقامی از میزان تولید آن اعلام نشده
است. این میدان نفتی معمولاً روزانه حدود 70 هزار بشکه نفت تولید می کند .

از سال 2013 لیبی با موجی از توقف میادین نفتی و پایانه های صادراتی توسط گروه ها و غیر نظامیان مسلح روبه‌رو بوده است که سعی دارند دولت ضعیف این کشور را وادار به اعطای امتیازاتی کنند .

مقامات تمایل دارند با پرداخت باج به معترضان به این اقدامات پایان دهند‌. تقاضای معترضان اضافه شدن به فهرست حقوق بگیران است .

در الشراره در جنوب لیبی، ترکیبی از محافظان و گارد دولتی، غیرنظامیان و ایلیاتی ها این میدان نفتی را از روز شنبه اشغال کرده اند. معترضان به صورت شیفتی کار می‌کنند و برخی شب ها به خانه هایشان می روند .

شرکت ملی نفت لیبی برخی کارکنان را با هواپیما بیرون برده است. برخی از ایستگاه های فرعی دور از میدان اصلی تخلیه شده‌ و تجهیزاتشان منتقل شده اند .

اشغال کنندگان چند دسته هستند. برخی عضو گارد تاسیسات نفتی هستند که میگویند در قبال دریافت سریع پول نقد به محاصره خاتمه می دهند. گارد تاسیسات نفتی تقاضا دارد افراد بیشتری به لیست حقوق بگیران اضافه شوند .
ایلیاتی ها خواستار سرمایه‌های توسعه ای بلندمدت هستند که زمان بر است .

لیبی توسط دو دولت ضعیف رقیب اداره می‌شود. گروه‌های مسلح، ایلیاتی ها و مردم عادی لیبی تمایل دارند عصبانیت خود از تورم بالا و نبود زیرساخت ها را بر سر شرکت ملی نفت این کشور خالی کنند. چون تصور می‌کنند گاوشیردهی است که سالانه میلیاردها دلار درآمد نفت و گاز دارد.


منبع : تسنیم
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 22586
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *