۰

یک اعتراض با رنگ بومی گرایی

نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: چرا وزارت نفت از نیروهای بومی استان هرمزگان در پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس استفاده نمی‌کند؟
احمد مرادی - عصر نفت
احمد مرادی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، احمد مرادی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تبریک هفته دولت، خطاب به زنگنه، متذکر شد: با وجود  تذکراتم به وزیر نفت در خصوص استفاده نشدن از  نیروهای بومی استان هرمزگان در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و نگرانی‌های به وجود آمده ناشی از آن اما به این درخواست توجهی نشده است. متأسفانه 4 - 5 ماه است حقوق کارگران پرداخت نشده و کسی هم پاسخگو نیست.

وی با انتقاد به رییس‌جمهور به دلیل استفاده نکردن از زنان و اهل سنت در کابینه دوازدهم دولت، گفت: اصول 19 و 20 قانون اساسی به فراموشی سپرده شده در حالی که این اصول مترقی می‌تواند گره‌گشای تساوی در رعایت حقوق مردم باشد و در آستانه رأی اعتماد به وزرای دولت دوازدهم انتظار می‌رفت در تشکیل کابینه از ظرفیت زنان به عنوان وزیر و همچنین جماعت اهل سنت در استان‌هایی که تاکنون هیچ وزیری طی 40 سال گذشته نداشته‌اند، استفاده می‌شد.

استان هرمزگان  از هر حیث برای کشور مهم است و دلیل اینکه از نیروهای مستعد استان به عنوان وزیر یا معاون وزیر استفاده نشده را نمی‌دانیم اما مردم استان به صورت جدی از رئیس جمهور این مطالبه به حق را دارند که به وزرا دستور دهند برای وزارتخانه‌ها یک معاون وزیر هرمزگانی منصوب کنند.منبع : ایسنا
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب: 18783
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *