۰

گام بلند مسکو برای حذف دلار

وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد:پس از اعمال دور جدید تحریم‌ها از سوی آمریکا، روسیه به شدت بر روی حذف دلار از مبادلات تجاری کار می‌کند تا در زمان بحران‌ها آسیب نبیند.
دلار - عصر نفت
دلار - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، «ماکسیم اورشکین» وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد پول رسمی روسیه به دلیل گرایش زیادی که برای دلارزدایی در این کشور به وجود آمده است باید تقویت شود. 

براساس این گزارش، وزیر اقتصادی روسیه گفت: یک جنبش شدید دلارزدایی در اقتصاد روسیه دیده می‌شود و لازم است که روبل پول رسمی این کشور حمایت جدی شود. 

اورشکین اضافه کرد: بانک مرکزی روسیه گام‌های مهمی را برای کاهش دریافت وام‌ با ارزهای خارجی انجام داده است. 

وی تأکید کرد که روسیه باید از گرفتن وام با ارزهای خارجی پرهیز کند، چرا که ما عواقب خطرات مبادلات ارزی خارجی را می‌بینیم. 

براساس این گزارش، مذاکرات درباره کاهش وابستگی روسیه به سیستم پرداخت دلار آمریکا پس از امضای دور جدیدی از تحریم‌ها علیه مسکو تشدید شده است. 

والاری واسیلوف، معاون کمیته شورای فدرال روسیه در سیاست‌های اقتصادی گفت: استفاده از دلار در مبادلات باید به تدریج کاهش یابد تا حدی که اقتصاد روسیه در زمان وقوع بحران‌ها متضرر نشود. 

سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه هم به کاهش وابستگی به دلار تأکید کرده و گفته است مسکو بر روی این مسئله به شدت کار می‌کند. در اوایل ماه جولای رؤسای جمهور روسیه و چین برای ادامه مشاورت‌ها و همچنین استفاده از ارزهای ملی در پرداخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها به توافق رسیدند. مذاکرات درباره استفاده ارزهای ملی در تجارت‌های دوجانبه همچنین با هند، ایران و ترکیه هم انجام شده است. منبع : فارس
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب: 18658
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *