۰
۲

سخنان روحانی درباره زنگنه

روحانی گفت: کار بسیار بزرگی در زمینه نفت در دولت یازدهم انجام شده است در آغاز دولت یازدهم در مجلس دلیل اصرارم برای وزارت آقای زنگنه را بیان کرده بودم همه از توانمندی او مطلع هستیم.
روحانی - عصر نفت
روحانی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، حجت‌الاسلام روحانی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با حضور در صحن مجلس با اشاره به عملکرد زنگنه در دولت یازدهم گفت: کار بسیار بزرگی در زمینه نفت در دولت یازدهم انجام شده است در آغاز دولت یازدهم در مجلس دلیل اصرارم برای وزارت آقای زنگنه را بیان کرده بودم همه از توانمندی او مطلع  هستیم. انصافا آقای زنگنه کار بزرگی قبل و بعد از برجام انجام داده اقداماتی که در میادین مشترک انجام شده همچنین در زمینه خودکفایی عملکرد خوبی داشته‌اند ما توانستیم در دولت یازدهم گازوییل را صادر کنیم همچنین در بخش گاز به خودکفایی رسیدم و برای اولین‌بار واردات گاز قطع شد و مشکلی برای ما پیش نیامد از سوی دیگر نعمت گاز در اختیار بسیاری از روستا‌ها قرار گرفته است.

او ادامه داد: مهمترین خواست ما از آقای زنگنه این است که اتصال لوله نفت به جزیره جاسک که در دولت یازدهم محقق نشد، انجام شود. نباید صادارت منحصر به خلیج فارس باشد همچنین ساحل مکران باید آباد شود و  مسئله فلرهایی که مقام معظم رهبری به آن حساس هستند نیز باید برطرف شده و سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام شود که برای محیط‌زیست هم بسیار مهم است.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: از برنامه‌های ما در دولت دوازدهم مناطق مشترک گازی، بازیافت‌ها و حفظ سهم بازار ایران در جهان است میدان گاز پارس جنوبی را باید در این دولت به اتمام برسانیم همچنین نوسازی بخش‌های فرسوده صنایع پتروشمیی که بسیار  مهم است همکاری با وزارت نیرو داشته همچنین همکاری بهتری با آقای بی طرف داشته باشد و توجه به ساکنان بومی هر جایی که فعالیت نفت و گاز داریم بسیار مهم است.

منبع : ایسنا
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 18633
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


امیر
Iran, Islamic Republic of
در این متن ندیدم توجهی به سرمایه های انسانی, مراکز تولید دانش در وزارت نفت و تعیین تکلیف میادین مستقل و حتی اشاره ای به قانون برنامه ششم توسعه نشد! 10-15 درصد پیشرفت فیزیکی در چند طرح و در مقابل نابود کردن کلیت ساختار یکپارچه مدیریت صنعت نفت به قدردانی نیاز ندارد. ذکاوت می خواهد که عملکرد غیر کارشناسی وزیر نفت را ببیند. تفکر ایشان همان است که در 30 سال گذشته بود. قلعه فکری که وی خود را در آن زندان کرده است مانع دریافت اطلاعات و دانش روز و دیپلماسی قدرتمند در حوزه انرژی می باشد.
رسمی نفت
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی
وزارت نفت فقط شده لابی و لابی گری و تمامی پست های مدیریتی به دست آدم های بیسوادی که هیچ تجربه ای ندارند افتاده است.
به عنوان مثال آقای سید صالح هندی و از اقوام دکتر اصغر هندی وکیل آقای زنگنه چگونه مدیر اکتشاف شدند عملکرد ایشان در نفت مرکزی در مشخص است آقای سید صالح هندی به خاطر لابی اقوامش و روابطی که در سیاست دارد و شرکت دانا انژی به این سمت ها رسیده نه براساس لیاقت و شایستگی. ایشان الفبای مدیریت اکتشاف رو هم نمی داند.
امثال ایشان در نفت بسیار است .
اقتصاد مقاوتی یعنی افزایش راندمان مدیران متخصص و افزایش راندمان کارکنان دولت.