۰

طلسم مخالفان سلامت و کارآمدی رابشکنید

با پا گذاشتن دولت روحانی به نیمه دوم عمر خود بسیاری انتظار داشتند و دارند که کابینه حسن روحانی دست‌خوش تغییراتی شود. انتظاری که اگرچه همین دیروز از سوی سخنگوی دولت تکذیب شد اما شواهد و قرائن نشان می‌دهد که سرنوشت محتوم کابینه دولت تدبیر و امید است.
روحانی - عصر نفت
روحانی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ،  محمود گودرزی، علی اصغر فانی و محمدرضا نعمت‌زاده پیش از این بزرگترین کاندیداهای خداحافظی با کابینه روحانی بودند و حتی محمدباقر نوبخت هم روز گذشته در نشست خبری خود خبر برکناری فانی را تکذیب کرد اما ممکن است موسم تغییرات در کابینه از سوی دیگری وزیدن بگیرد.

عملکرد اقتصادی دولت روحانی پاشنه آشیل این دولت است و از اتفاقات و رویدادهایی که در چند وقت اخیر در رسانه‌ها منتشر شده به چنین بر می‌آید که چندان اتفاق نظری میان مردان کلیدی دولت وجود ندارد. ماجرای نامه چهار وزیر در تابستان گذشته که طیب‌نیا هم در ان نقش کلیدی داشت یا موضع‌گیری‌های اخیر او در خصوص خصوصی‌سازی تنها بخشی از اختلافاتی است که در رسانه‌ها منتشر شده است.
طلسم مخالفان سلامت و کارآمدی  رابشکنید
آنچه از شنیده‌ها به گوش می‌رسد این است اختلافات میان مردان کلیدی اقتصادی دولت روحانی که از سال گذشته نشانه‌هایش مشاهده می‌شد این روزها شدت بیشتری یافته است که نشان واضح آن را می‌توان در مراسم ختم مادر همسر رئیس‌جمهور دید. برخورد سرد و به شدت از سر بی‌اعتنایی نوبخت و طیب‌نیا نسبت به یکدیگر که شایعه اختلافات میان آنها را بیشتر از پیش دامن زده است. اینکه چه اتفاقی رابطه این دو مهره کلیدی اقتصادی کابینه را شکرآب کرده هنوز معلوم نیست اما انچه مسلم است این ناهماهنگی و اختلافات ممکن است منجر به جراحی در کابینه شود.

یک جراحی غیر ضروری در کابینه که دولت را از وزیری که در سلامت و تخصص ش تردیدی است محروم می کند. به نظر می رسد که اگر شخص رئیس جمهور با دیدی باز و از روی سلامت و کارآمدی به نزدیکان و وزاریش نگاه کند، به راحتی متوجه این نکته خواهد شد که از وزیر اقتصادی از معدود  وزرای کاردانی است که می کوشد سلامت را در حوزه های بسیاری رانت دار مسئولیش نهادینه کند.

این روزها شاید در دورن دولت هم کسانی باشند که بدشان نیاید که وزیر کنونی اقتصاد، در این حوزه نباشد تا آنان بهتر بتوانند کارهایشان را به سر و سامان برسانند! به ویژه وزرا و معاونین وزرایی که نفس کشور را بنده آورده اند و به خاطر منافع اقتصادی شخصی خود چا بر روی منافع و مصالح مردم و کشور گذاشته اند.

این روزها لازم است رئیس جمهور با دیدی باز و وسیع و با در نظر گرفتن هم جوانب به کابینه اش نگاهی دوباره بکند و ببیند چرا باید برخی در درون همین دولت با کارآمدی و سلامت یک وزیر مشکل داشته باشند.
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 12841
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *