۰

کارشناسان آلمانی نگران از تغییر فاز گازی

میز نفت -کارشناس اقتصادی آلمانی می‌گوید: با تحریم روسیه ما در حال وارد آوردن ضربه‌های شدید به آلمان و اروپا هستیم.
تحریم روسیه | میز نفت
تحریم روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، جنس اکهارد، کارشناس اقتصادی و بازارهای مالی در آلمان، می‌گوید: این کشور باید هزینه‌های سنگینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر تحریم‌های روسیه و جایگزین کردن گاز این کشور با گاز طبیعی مایع‌شده بپردازد.

وی طی مصاحبه‌ای با روزنامه هاندلز بلات آلمان گفت: تغییر فاز گازی و رفتن به سمت ال ان جی و ایجاد تاسیسات آن یک تریلیون یورو برای آلمان هزینه خواهد داشت.

اکهارد افزود: نظر من درباره مناقشه سیاسی با مسکو این است که ما در قالب اعمال تحریم علیه روسیه در حال وارد کردن خسارت‌های بزرگ به خود آلمان و اروپا هستیم.

به گفته این کارشناس اقتصادی، آلمان به صورت سنتی به میزان قابل توجهی وابسته به صنایعی نظیر خودروسازی است و این مسئله به شدت در برابر کاهش سرمایه‌گذاری آسیب‌پذیر است.

اکهارد افزود: ما به هیچ وجه نخواهیم توانست گاز ارزان‌قیمت روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طی چهار سال آینده جایگزین کنیم. توسعه ظرفیت واردات ال ان جی نیز برای ما یک تریلیون دلار هزینه خواهد داشت.

وی گفت: رویکرد به اصطلاح «انقلاب سبز» نیز باعث خواهد شد تا هزینه‌های تولید افزایش یابد و آلمان به عنوان یک مرکز تولید با افزایش هزینه‌ها و کاهش قدرت رقابت‌پذیری روبرو خواهد شد.


منبع : فارس
 
يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴
کد مطلب: 33370
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *